Siatka na balkon - Siatki balkonowe, kolce przeciw ptakom, spirala na ptaki

Montaż siatek balkonowych

  • siatka_na_balkon_dla_kota
  • montaz_siatki_dla_kota
  • montaz_siatki_metalowej_dla_kota
  • siatka_balkonowa
  • siatka_balkonowa_dla_kota
  • siatka_dla_kota

Siatki przeciw wypadnięciu bądź wyskoczeniu kotów są nieco zbliżone do siatek przeciw ptakom. Zasada montażu większości z nich jest podobna do "zwykłych" siatek balkonowych, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Inna jest gęstość rozmieszczenia i rozmiar kołków, inne są rozmiary oczek siatki, inny może też być materiał samej siatki. Montaż siatek dla kotów jest nadto bardziej czasochłonny, ale w zamian otrzymują Państwo całkowicie bezpieczną i bardzo estetyczną przestrzeń dla swoich kociaków - tego nie da się po prostu kupić. Możemy nie być najtańsi, ale bardzo prawdopodobne, że jesteśmy najlepsi.


Zapraszamy na naszą nową stronę dedykowaną siatkom balkonowym:

siatki.grupab2.pl


Charakterystyka

- Bardzo estetyczna i wytrzymała

- Siatka nie zasłania widoku i nie zaciemnia balkonu

- Może zostać w każdej chwili zdemontowana oraz zamontowana ponownie

- Możliwość zakupienia gotowego zestawu do samodzielnego montażu


Rodzaje siatek

aSiatki przezroczyste - siatki transparentne, oczka kwadratowe 30 i 50 mm, splot o grubości 0,2 i 0,6 mm. Siatki te nadają się przede wszystkim do zabezpieczeń przed ptakami, mogą okazać się zbyt cienkie i delikatne dla kotów.

bSiatki standardowe - siatki wykonane z polietylenu (PE - tworzywo sztuczne), oczka kwadratowe o wielkości 19, 28, 50 mm, grubość splotu 1 mm, kolor: piaskowy / biały / czarny. Ochronią balkon typowego kota. Bardzo estetyczne, ledwo widoczne.

cSiatki wzmacniane - siatki wykonane z polietylenu (PE - tworzywo sztuczne), oczka kwadratowe o wielkości 40 mm, grubość splotu 1,7 mm, kolor: piaskowy. Montowana najczęściej jako siatka chroniąca przed wypadnięciem dużych, ciekawskich i "łobuzerskich" kotów. Estetyczne, widoczne, ale bardzo wytrzymałe.

dSiatki z wplecionym drucikiem - siatki marki Trixie, oczko 30 mm, w kolorze oliwkowym z wplecionym drucikiem zwiększającym odporność siatki. Montowana najczęściej jako siatka chroniąca przed wypadnięciem dużych, ciekawskich i "łobuzerskich" kotów. Estetyczne, widoczne, ale bardzo wytrzymałe. Jedyne siatki dostępne na rynku z wplecionym drucikiem.

eSiatki metalowe - siatki metalowe, podwójnie ocynkowane, oczka heksagonalne lub kwadratowe o wielkości 25 lub 50 mm, grubość drutu 0,8-1 mm, kolor: srebrny lub ciemnozielony. Bardzo wytrzymała siatka zabezpieczająca przed przegryzieniem czy zerwaniem siatki przez duże koty np. Maine Coony, Syberyjskie, Leśne. Estetyka siatki zależna jest od wielkości balkonu, z uwagi na materiał, zdarzyć się może, iż na większych balkonach/tarasach siatka będzie lekko pofałdowana. Nie wpływa to jednak na jej funkcjonalność.


Specyfikacja

Rozmiar oczek
19 mm
25 mm
28 mm
30 mm (2 wersje)
40 mm
50 mm (2 wersje)
50 mm
Materiał
PEStalPEPE / PE + StalPEPE / NylonStal
Wzmacniana
   Nie / TakTak  
Grubość splotu
1 mm0,8 mm1 mm0,5 mm / 1,2 mm1,7 mm1 mm / 0,6 mm0,8 mm
Kolor
CzarnaSrebrna

Czarna

Piaskowa

Przezroczysta / OliwkowaPiaskowa

Piaskowa/Biała/Czarna

Przezroczysta

Srebrna
Estetyka
++
+++
++++
++++ / +++
+++
++++/+++++!
+++
Wytrzymałość

***

*****

***

* / ****

****

***/***

*****


Technika Montażu

01Montaż standardowy - W ścianie nawiercane są otwory do których mocowane są haki, pomiędzy nimi naciągamy linkę stalową i do tak przygotowanego systemu przyczepiamy siatkę za pomocą specjalnego zszywacza. Najbardziej wytrzymały zestaw jaki można sobie wyobrazić, lecz konieczna jest ingerencja w ścianę. W przypadku elewacji ocieplonych stosujemy specjalne kołki do styropianów, które umożliwiają szybki i bezpieczny montaż bez przewiercania całego ocieplenia. Wielkość i rodzaj kołków technicy dobierają indywidualnie podczas montażu.

02Montaż bezinwazyjny (klejony) - Do ściany za pomocą bardzo mocnego kleju montażowego przyklejane są zaczepy z tworzywa sztucznego. Po utwardzeniu kleju rozprowadzamy na ścianie specjalnie zaprojektowany system, który w porównaniu z innymi firmami, umożliwia nam zmniejszenie ilości zaczepów montażowych o połowę, przy jednoczesnym lepszym napięciu całej siatki i likwidacji wszystkich potencjalnych miejsc przedostania się kota lub gołębia. Systemem tym montować możemy wszystkie siatki, nawet metalowe. Klej występuje tylko w kolorze białym, ale po utwardzeniu daje się malować zwykłymi farbami.

03Montaż bezinwazyjny (wsporniki) - Wsporniki teleskopowe umieszczane są w rogach balkonu, następnie rozkręcamy je tak aby uzyskały maksimum stabilności, do nich montowana jest siatka za pomocą opasek zaciskowych. Wytrzymałość systemu zależy od kilku czynników, m.in. rodzaju podłoża, faktury ścian, wysokości balkonu itp.

04Montaż bezinwazyjny (stelaż) - Najdroższy, ale też najbardziej czasochłonny i materiałochłonny system w naszej ofercie. Na palcach jednej ręki wymienimy firmy, które podejmują się montażu w Polsce. Całość systemu składa się z dociętych co do milimetra profili aluminiowych, stalowych lub drewnianych, system może być montowany bez żadnego kotwienia do ścian balkonu.


Opcje

  • Montaż przy pomocy materiałów nierdzewnych
  • Siatka częściowo otwierana (dostęp do kwietników, anten itp.)
  • Dodatkowe 2 lata gwarancji

Gwarancja

Usługa montażu siatek objęta jest pisemną gwarancją.

 

W celu otrzymania wyceny prac prosimy o dołączenie poglądowych zdjęć balkonu. Z uwagi na wiele czynników kształtujących ostateczny koszt nie jesteśmy w stanie podać cen naszych usług przez telefon.

Wyślij zapytanie

(Max. 5 MB)
(Max. 5 MB)
(Max. 5 MB)

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Wyślij wiadomośćbiuro@grupab2.pl
Zadzwoń do nas ! 794 728 738