Porady i wskazówki - Siatki balkonowe, kolce przeciw ptakom, spirala na ptaki

Siatka dla kotów na stelażu to usługa relatywnie nowa. Często w nowych budynkach spotkać się można z odmowa administracji na montaż siatki na balkonie. Spowodowane jest to gwarancją na wyprawę elewacyjną czyli np. tynki strykturalne, jeśli tynk taki zostanie "uszkodzony" przez jakiegoś mieszkańca deweloper może teoretycznie odstąpić od ewentualnych napraw gwarancyjnych argumentując, że spowodowane jest to właśnie wywierceniem kilku dziur podczas montażu siatki. Abstrahując od tego, że kilka niewielkich kołków mocowanych przez nas w niszy balkonowej z całą pewnością nie może spowodować żadnych większych uszczerbków na elewacji i przyczyniać się do pogorszenia jej stanu, to, oczywistym jest fakt, że każdy deweloper będzie szukać pretekstu aby napraw nie wykonać z przyczyn finansowych. Administracje wiedzą, że rozmowy z deweloperami są trudne, więc nic dziwnego, że starają się unikać problemu jak ognia.

Montaż bez inwazji w elewację to nie tylko montaż klejony, zresztą często nawet taki sposób wykonania prac jest zabroniony przez administrację. Rozwiązaniem jest montaż stelaża na balkonie, który docinany jest pod wymiar już na miejscu i skręcany za pomocą specjalnych kształtowników. Siatka mocowana jest do stelaża, który w żadnym stopniu nie jest trwale związany z jakimkolwiek elementem na balkonie. Stelaż z siatką dla kotów można więc rozkręcić bez obaw o uszkodzenie elewacji, podłogi czy sufitu. Największym mankamentem jest duża ilość materiału oraz czasu pracy na wykonanie takiego montażu bezinwazyjnego, co przekłada się na nieco wyższą cenę, z drugiej jednak strony zyskujemy spokój, za który zapłacić pieniędzmi się po prostu nie da :) Siatki dla kotów w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu czy jakimkolwiek innym mieście jak widać czasem wymagają bardzo profesjonalnego montażu i metod bezinwazyjnych.

Montaż siatki bez nawiercania elewacji ?

Montaż siatek balkonowych przez długi czas wiązał się z koniecznością wiercenia ścian i sufitu aby zamontować tam odpowiednie kołki i haki będące podstawą systemu. Są administracje które na to nie pozwalają np. z uwagi na niedawny remont elewacji budynku, co wtedy ? Dysponujemy specjalnymi zaczepami do montaży bezinwazyjnych, które po przyklejeniu do ścian, sufitu i podłogi stają się zamiennikiem klasycznych haków. Z powodzeniem można je wykorzystać do montażu siatek balkonowych na wszystkich powierzchniach i na każdym materiale, są odporne na warunki atmosferyczne, a przy tym są wytrzymałe i estetyczne. Pamiętać jednak należy, że system jest tak wytrzymały jak jego najsłabsze ogniwo - jeśli tynk będzie słabej jakości może nie wytrzymać obciążenia wskakującego na siatkę kota, należy więc zadbać o odpowiednie wzmocnienie powierzchni, którym możemy się zająć jeszcze przed instalacją siatki balkonowej.

Zaczepy do siatek dla kotów i przeciw ptakom można kupić w naszym sklepie internetowym: https://sklep.grupab2.pl/produkt/zaczep-do-siatek/

 

bonus wstega

 

Rozdajemy 50 zł za każde skuteczne polecenie naszej firmy. Promocja jest nieograniczona, działa w całej Polsce, może korzystać z niej każdy klient Grupy B2.

Wielokrotnie podczas rozmów telefonicznych słyszymy pytanie: "Czy potrzebuję pozwolenia od administracji na montaż siatki balkonowej, czy konieczne są jakieś pozwolenia, dokumenty, papiery" ? Z powodu braku konkretnych uregulowań prawnych w tej kwestii, odpowiedź nie jest jednoznaczna, ale...

Czy da się zamontować siatkę w budynku ocieplonym styropianem ? Jak długie haki są potrzebne ? Czy taka siatka ma mniejszą wytrzymałość ?

Codzienne poranne gruchanie, odchody, gniazda, w gniazdach jajka, porozrzucane patyczki po całym balkonie, zabrudzone parapety i okna...nie ukrywajmy, że nie dla każdego, ale dla wielu osób to problem z którym trzeba się prędzej czy później zmierzyć, niestety. Ale ale, zacznijmy od początku, od najprostszych pytań.

Z nieskrywaną przyjemnością informujemy, iż rozpoczęliśmy prace związane z myciem elewacji oraz renowacją aluminiowych profili okiennych budynku "Altus" w Katowicach przy ul. Uniwersyteckiej. 

Wyślij wiadomośćbiuro@grupab2.pl
Zadzwoń do nas ! 794 728 738