FAQ - Siatki dla kotów - Siatki balkonowe, kolce przeciw ptakom, spirala na ptaki

Siatki dla kotów - pytania

 
W jakich miastach świadczycie usługi ?

Siedziba i biuro firmy znajdują się w Katowicach, jednakże mamy oddziały w: Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie i Lublinie. Możemy dojechać w każde miejsce w kraju, wystarczy się tylko z nami skontaktować i podać swoją lokalizację


     CENA


Ile to kosztuje ?

Koszt prac uzależniony jest od kilku czynników: lokalizacji, wielkości balkonu i rodzaju siatki. Jeśli konstrukcja balkonu jest bardzo skomplikowana bądź nie ma nad nim stropu cena nieznacznie rośnie z powodu zużycia większej ilości materiałów.


Są jakieś rabaty ?

Oczywiście, ot choćby Rabat w Maroku, którego nawiasem mówiąc jest stolicą ;-). Nie prowadzimy systemu rabatowego dla grup zawodowych ani płci, rabat można otrzymać w następujących przypadkach:

  • Uzyskując rabat (nie ten w Maroku ;) od naszego przedstawiciela
  • Będąc stałym klientem/klientką
  • W przypadku montażu siatki na więcej niż jednym balkonie/oknie (może to być nasz balkon albo np. sąsiada)

Wskazówka

Warto dopytać sąsiada z mieszkania obok lub innego lokatora budynku czy nie potrzebuje siatki, niezwykle często po osiatkowaniu jednego balkonu dzwonią do nas mieszkańcy tego samego budynku z prośbą o założenie podobnej siatki. Proszę pamiętać - im większa ilość chętnych do założenia siatki, tym większy rabat - nawet do 40%.


Jakie są formy płatności ?

Preferujemy przelew, ale można oczywiście płacić gotówką. Możemy także wystawić faktury z odroczonym o 7 bądź 14 dni terminem płatności. Istnieje ponadto możliwość spłat w kilku ratach, prosimy o wcześniejszy kontakt z naszym biurem w celu ustalenia szczegółów. W przypadku płatności gotówką prosimy mieć odliczoną kwotę dla montera. 


     MONTAŻ


Jak długo trwa montaż siatki ?

Zazwyczaj czas montażu siatki balkonowej nie przekracza 2 godzin, ale w przypadku skomplikowanych balkonów bądź dużych tarasów montaż może się przedłużyć nawet o kilka godzin.


Czy muszę jakoś specjalnie przygotować balkon przed montażem siatki ?

Nie, prosimy jedynie aby zapewnić naszemu technikowi:

  • Miejsce prac - usunąć niepotrzebne gabarytowe przedmioty (duże kwietniki, szafy, stoły z podłogi balkonu) tak aby była możliwość rozstawienia drabiny przez naszego technika
  • Gniazdko z prądem - co prawda zazwyczaj używamy wiertarek akumulatorowych, ale może zdarzyć się, iż potrzebne będzie skorzystanie z elektryczności

Czy montujecie siatkę od strony zewnętrznej czy wewnętrznej barierki/płyty balkonowej ? Czy będę mogła korzystać z kwietników i podlewać kwiaty ?

Wybór sposobu montażu (wewnętrzny lub zewnętrzny) należy do Państwa. Jeśli mają Państwo sprecyzowane wymagania dotyczące sposobu montażu prosimy poinformować o tym naszego technika przed montażem, jeśli nie, sam zwróci się z prośbą o konsultację i aprobatę zaproponowanej wersji. Każdy wybór w tej kwestii ma swoje wady i zalety, zazwyczaj zalecamy montaż od strony wewnętrznej, gdyż gwarantuje to 100% bezpieczeństwo kota, montaż od zewnątrz balkonu (za barierką bądź płytą) potencjalnie może skończyć się zaklinowaniem kota. 


Czy będę mogła korzystać z kwietników i podlewać kwiaty ? 

Odpowiedź w zasadzie można znaleźć w akapicie powyżej. W przypadku montażu od zewnątrz nie ma problemu z dostępem do kwietników, jeśli zdecydują się Państwo na montaż od wewnątrz, dostęp do nich będzie ograniczony, ale dzięki opcji "siatka częściowo otwierana" można obejść ten problem.


     MATERIAŁY


Czy siatka jest wytrzymała ?

Bardzo. 1 m2 standardowej siatki (50 mm) ma wytrzymałość dokładnie 396 kg, tyle waży ok. 224 grubych książek, całkiem sporo, prawda ? Siatka wzmocniona (40 mm) jest tak wytrzymała, że moglibyśmy powiesić na niej Opla Corsę lub Toyotę Yaris. Materiał siatki jest odporny na warunki atmosferyczne, powinien z powodzeniem wytrzymać 7-10 lat.


Z czego jest ta siatka ?

Materiał to polietylen, ściślej polietylen wysokiej gęstości, czyli w skrócie HDPE, choć zapewne lepiej używać nazwy tworzywo sztuczne. Materiał bardzo wytrzymały, odporny na niskie i wysokie temperatury, nie wymagający konserwacji, niedrogi - jednym słowem najlepszy do takich zastosowań. 


Lepsza jest siatka z polietylenu czy metalowa, czym one się różnią ?

Siatka metalowa gwarantuje większą wytrzymałość na zerwanie czy przegryzienie przez kota, pamiętać jednak należy, iż jest to materiał podatny na rdzewienie i odbarwienia. Trzeba także zwrócić uwagę, iż z uwagi na właściwości samego materiału siatki polietylenowe zazwyczaj lepiej wyglądają na balkonie, podczas gdy metalowe mogą się lekko wybrzuszać czy zniekształcać na jakimś odcinku - nie jest to wada montażu ani materiału, jest to po prostu cecha charakterystyczna samej siatki.


Czy siatka jest zamocowana na stałe ?

Nie. Siatkę można relatywnie łatwo demontować, jednakże prosimy o kontakt z naszym biurem przed każdorazowym zdjęciem siatki - jest to konieczne z uwagi na obowiązującą 3-letnią gwarancję. W przypadku demontowania siatki bez uprzedniego poinformowania nas, gwarancja może przepaść, jak kamień w wodę.


Czy mój kot może przegryźć siatkę ?

Tak, teoretycznie oczywiście może, chyba że wybiorą Państwo siatkę metalową - wtedy gwarantujemy, że kot jej nie przegryzie, wszystkie inne siatki, w tym wzmacniane oraz z wplecionym drutem mogą ulec przegryzieniu, ale ale... z radością informujemy, że prawdopodobieństwo przegryzienia tych siatek jest bliskie zeru tzn. nie zanotowaliśmy jeszcze takiego przypadku !


Czy mój kot może się po siatce wspinać ?

Montowana siatka zabezpiecza przed wypadnięciem kota, nie jest to element, który ma służyć kociakowi jako pole do zabaw. Jeśli chcą Państwo zamontować siatkę, po której kot może się wspinać prosimy o zaznaczenie tego przy składaniu zapytania - dobierzemy takie materiały i system montażu aby było to możlwe.


     GWARANCJA


Czy dajecie gwarancję na prace ?

Rzecz jasna że tak, zazwyczaj okres gwarancyjny wynosi 3 lata lecz może być inny ze względu na typ usługi - prosimy o kontakt z naszym biurem w celu uzyskania informacji. Gwarancja uznawana jest na podstawie faktury bądź karty gwarancyjnej wystawianej po wykonaniu usługi, jeśli nie posiadają Państwo żadnej z tych rzeczy prosimy o kontakt. 


 

Kiedy reklamacja nie jest uwzględniana ?

  • Jeśli spowodowana jest naturalnym starzeniem się materiału
  • Jeśli siatka została demontowana samodzielnie bez uprzedniego poinformowania nas o tym
  • Jeśli siatka była używana niezgodnie ze swoją funkcją (opieranie się na siatce, wieszanie na niej przedmiotów, kiedy służyła jako pnącze dla roślin bądź jako plac zabaw dla kota itp.)
  • W przypadku mechanicznego zerwania bądź rozcięcia siatki lub stelaża spowodowanego przez czynniki trzecie