FAQ - Siatki balkonowe - Siatki balkonowe, kolce przeciw ptakom, spirala na ptaki

Siatki na balkon - pytania

 
W jakich miastach świadczycie usługi ?

Mamy swoje oddziały w: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Lublinie, Szczecinie, Olsztynie, Rzeszowie, Katowicach, Dąbrowie Górniczej i Bielsku-Białej. Dojazdy do 20 km od miast, gdzie posiadamy oddziały są w cenie, w każde inne miejsce w kraju dojedziemy za dopłatą 1 zł/km.


     CENA


Ile to kosztuje ?

Koszt prac uzależniony jest od kilku czynników: lokalizacji, wielkości balkonu i rodzaju siatki. Jeśli konstrukcja balkonu jest bardzo skomplikowana bądź nie ma nad nim stropu cena nieznacznie rośnie z powodu zużycia większej ilości materiałów.


Są jakieś rabaty ?

Oczywiście, ot choćby Rabat w Maroku, którego nawiasem mówiąc jest stolicą ;-). Nie prowadzimy systemu rabatowego dla grup zawodowych ani płci, rabat można otrzymać w następujących przypadkach:

  • Uzyskując rabat (nie ten w Maroku ;) od naszego przedstawiciela
  • Będąc stałym klientem
  • W przypadku montażu siatki na więcej niż jednym balkonie (może to być nasz balkon albo np. sąsiada)
Wskazówka

Warto dopytać sąsiada z mieszkania obok lub innego lokatora budynku czy nie potrzebuje siatki, niezwykle często po osiatkowaniu jednego balkonu dzwonią do nas mieszkańcy tego samego budynku z prośbą o założenie podobnej siatki. Proszę pamiętać - im większa ilość chętnych do założenia siatki, tym większy rabat - nawet do 40%.


Jakie są formy płatności ?

Preferujemy przelew, ale można płacić także gotówką. Możemy także wystawić faktury z odroczonym terminem płatności. Istnieje ponadto możliwość spłat w kilku ratach, prosimy o wcześniejszy kontakt z naszym biurem w celu ustalenia szczegółów. W przypadku płatności gotówką prosimy mieć odliczoną kwotę dla montera. 


     MONTAŻ


Jak długo trwa montaż siatki ?

Zazwyczaj czas montażu siatki balkonowej nie przekracza 3 godzin, ale w przypadku skomplikowanych balkonów bądź dużych tarasów montaż może się przedłużyć nawet o kilka godzin.


Czy muszę jakoś specjalnie przygotować balkon przed montażem siatki ?

Nie, nie musimy go dekorować balonikami, ale prosimy jedynie aby zapewnić naszemu technikowi:

 • Miejsce prac - usunąć niepotrzebne gabarytowe przedmioty (duże kwietniki, szafy, stoły z podłogi balkonu) tak aby była możliwość rozstawienia drabiny przez naszego technika
 • Gniazdko z prądem - co prawda zazwyczaj używamy wiertarek akumulatorowych, ale może zdarzyć się, iż potrzebne będzie skorzystanie z elektryczności

     MATERIAŁY


Czy siatka jest wytrzymała ?

Zależy jaka. 1 m2 standardowej siatki (50 mm) ma wytrzymałość dokładnie 396 kg, tyle waży ok. 224 grubych książek, całkiem sporo, prawda ? Siatka wzmocniona (40 mm) jest tak wytrzymała, że moglibyśmy powiesić na niej Opla Corsę lub Toyotę Yaris. Materiał siatki jest odporny na warunki atmosferyczne, powinien z powodzeniem wytrzymać 7-10 lat.
Najsłabsza jest siatka przezroczysta i powinna służyć kilka lat pod warunkiem wykorzystania jej jako siatki przeciw ptakom, koty szybko mogą ją zerwać.


Z czego jest ta siatka ?

Materiał to polietylen, ściślej polietylen wysokiej gęstości, czyli w skrócie HDPE, choć zapewne lepiej używać nazwy tworzywo sztuczne. Materiał bardzo wytrzymały, odporny na niskie i wysokie temperatury, nie wymagający konserwacji, niedrogi - jednym słowem najlepszy do takich zastosowań. Siatki przezroczyste są z Nylonu.


Czy siatka jest zamocowana na stałe ?

Nie. Siatkę można łatwo demontować, jednakże prosimy o kontakt z naszym biurem przed każdorazowym zdjęciem siatki - jest to konieczne z uwagi na obowiązującą gwarancję. W przypadku demontowania siatki bez uprzedniego poinformowania nas, gwarancja może przepaść, jak kamień w wodę.


     GWARANCJA


Czy dajecie gwarancję na prace ?

Rzecz jasna że tak, zazwyczaj okres gwarancyjny wynosi 2 lata lecz może być inny ze względu na typ usługi - prosimy o kontakt z naszym biurem w celu uzyskania informacji. Gwarancja uznawana jest na podstawie faktury bądź karty gwarancyjnej wystawianej po wykonaniu usługi, jeśli nie posiadają Państwo żadnej z tych rzeczy prosimy o kontakt. 


 

Kiedy reklamacja nie jest uwzględniana ?

 • Jeśli spowodowana jest naturalnym starzeniem się materiału
 • Jeśli siatka została demontowana samodzielnie bez uprzedniego poinformowania nas o tym
 • Jeśli siatka była używana niezgodnie ze swoją funkcją (opieranie się na siatce, wieszanie na niej przedmiotów, kiedy służyła jako pnącze dla roślin itp.)
 • W przypadku przegryzienia przez zwierzęta (za wyjątkiem siatek w pełni metalowych)
 • W przypadku mechanicznego zerwania bądź rozcięcia siatki lub stelaża spowodowanego przez czynniki trzecie