Montaż siatki w bloku ocieplonym styropianem - Siatki balkonowe, kolce przeciw ptakom, spirala na ptaki

Montaż siatki w bloku ocieplonym styropianem

Czy da się zamontować siatkę w budynku ocieplonym styropianem ? Jak długie haki są potrzebne ? Czy taka siatka ma mniejszą wytrzymałość ?


Czy da się zamontować siatkę w budynku ocieplonym styropianem ?


Tak, ale na samym początku musimy Państwa zapytać kiedy budynek został ocieplony ? Dlaczego jest to ważne ? Dlatego, że okres gwarancyjny nowo zmodernizowanej elewacji wynosi zazwyczaj 3 lub 5 lat, czasem nawet dłużej. W przypadku inwazyjnego montażu siatki (najbardziej popularnego) firma wykonująca ocieplenie może nie zgodzić się na wykonanie potencjalnych napraw gwarancyjnych z uwagi na naruszenie struktury elewacji. Na szczęście nie zdarzyła nam się jeszcze taka sytuacja, ale muszą Państwo wiedzieć o takiej możliwości.


Jak długie haki są potrzebne do montażu siatki ?


W większości wypadków wystarczą specjalne kołki montowane bezpośrednio w styropianie, różnią się one rozmiarami oraz wytrzymałością - nasi technicy dobierają je indywidualnie do każdego montażu. Tylko w wyjątkowych sytuacjach montujemy długie haki mocowane w betonie pod warstwą styropianu.


Czy taka siatka ma mniejszą wytrzymałość ?


Nasi technicy tak dobierają materiały montażowe aby siatka montowana w ścianie ocieplonej miała jak największą wytrzymałość. Oczywiście kołki mocowane w betonie są niezwykle mocne, nie znaczy to jednak, że siatka zamontowana w ociepleniu będzie słabsza. Wszystko zależy od właściwie skompletowanych materiałów, im lepiej je dobierzemy, tym bardziej wytrzymały jest system siatkowy.

Wyślij wiadomośćbiuro@grupab2.pl
Zadzwoń do nas ! 794 728 738